Kaip tvarkytis su informacijos pertekliumi versle?

Informacijos perteklius visada neduoda ramybės įvairių sričių darbuotojams. Dažniausiai darbų yra per daug, laiškų dėžutėje vis kaupiasi neatsakyti laiškai, o dar reikia atlikti papildomus darbus ir viską suderinti kaskart atrodo vis sunkiau. Štai todėl labai svarbus informacijos valdymas naujoms ir jau išsivysčiusioms įmonėms.
Jau nuo 1990 metų JAV kompanijos pradėjo keistis ir labiau orientuotis į naujųjų technologijų rinką. Tuo tarpu Lietuvos įmonės kiek sunkiau priima naujus pokyčius ir vis dar bando ignoruoti tai, ką jau seniai reikia keisti. Visada teisinamasi tuo, kad darbuotojai nėra pasiruošę kardinaliems pokyčiams, o lėšų visada tam turima per mažai. Tokiais būdais darbuotojai tampa lyg robotai, kurie atlieka tą pačią operaciją, nes jokių svarbių įmonei pokyčių nevyksta. Visgi taip darbuotojai labiau skatinami tiesiog dirbti, o ne siekti įmonės tikslo bei nuolatinių rezultatų.
Visgi kai kurios Lietuviškos kompanijos jau pastebi, koks veiksmingas yra verslo procesų kūrimas, ir stengiasi sukurti tokią sistemą, kuri padėti darbuotojams tobulėti ir lengviau organizuotis darbinę veiklą. Tačiau reikėtų suprasti, kad tai yra ne vienetinis apsilankymas užpildyti tuščius langelius, kad parodyti vadovui, jog kažkas yra daroma. Tai yra visa sistema, kuriai reikia įdėti daug pastangų ir darbo, norint gauti geriausius sistemos rezultatus. Reikėtų apgalvoti apie apmokymus darbuotojams, kurie padėtų greičiau perprasti sistemos naudą, taip pat pamokyti, kur ir ką reikėtų rašytis, kaip planuoti savo darbotvarkę. Visgi verslą kuria ne tik produktas ir pavadinimas, verslą kurią ir žmonės, dirbantys produkto ar paslaugos plėtrai bei kasdien atiduodantys daug pastangų, jog galėtų pasiūlyti kažką nauja rinkai.
Taip pat IT kompanijos jau naudojasi informacijos valdymo programomis, kurios padeda sparčiau kontaktuoti, planuotis susitikimus, artėjančias veiklas bei užduotis. Šios sistemos paskirtis ir yra padėti kompanijoms vystytis ir plėsti savo veiklą. Tai ypač palengvina grupines veiklas, kai reikia projektus daryti kartu, esant skirtingose įmonėse. Taip pat galima greitai suderinti būsimą susitikimą, iškart matant, koks yra darbuotojo grafiko užimtumas.
Taigi, su informacijos pertekliumi šiomis dienomis kovoti yra žymiai lengviau, nes yra įvairių planavimo ir informacijos valdymo programų, kurios skirtos palengvinti darbus ir planuotis įvairias veiklas bei lengviau komunikuoti su klientais.